Prireditve

Nazaj na rubriko Prireditve
presernov_smenj.jpg

Prešernov smenj v Kranju

Kdaj: sreda, 8. februar 2012

Zavod za turizem Kranj, 8. februarja, ob kulturnem prazniku pripravlja eno največjih prireditev v Sloveniji - Prešernov smenj.

Izjemen obisk in zadovoljstvo obiskovalcev prireditve je zaokrožila uvrstitev v finale za izbor Evropske destinacije odličnosti 2008, leta 2011 pa so zabeležili rekorden obisk - preko 20.000 obiskovalcev. Kranj se je s to prireditvijo uvrstil na turistični zemljevid Slovenije.

Na ulicah Kranja vsako leto 8. februarja pričarajo nostalgijo iz »Prešernovih časov« s kulturnim programom,  predstavitvijo oblačil iz 19. stoletja, mednarodnim festivalom lajnarjev, vožnjo s kočijami za obiskovalce, ponudbo domače obrti na stojnicah, sejmom starin ter tradicionalnimi recitacijami Prešernovih pesmi. Obiskovalci se lahko preizkusijo v starih družabnih igrah, natisnejo cenzurirano Zdravljico in si ogledajo predstavitev starih obrti. Dogodek soustvarjamo s številnimi folklornimi skupinami in kulturnimi društvi iz vse Slovenije, Gorenjskim muzejem in drugimi skrbniki etnološke dediščine.

Vsako leto Prešernov smenj zaznamuje vedno večje število nastopajočih oblečenih v oblačila iz 19. stoletja, več folklornih skupin, ki prihajajo že iz cele Slovenije in se tako pridružijo že tradicionalnim nastopajočim skupinam iz Kranja in okolice. Poseben poudarek je na predstavitvi starih obrti in rokodelstev. Predstavijo se tudi številni razstavljalci domače in umetnostne obrti. 8. februarja je tudi posebna »prešerna« ponudba v trgovinah v starem Kranju, ki obiskovalcem tudi na praznik odpira vrata. Kranjski gostinci pa poskrbijo, da obiskovalci lahko pokusijo jedi, ki so jih meščani jedli pred stoletjem in pol.

Vsekakor je Prešernov smenj z vsem, kar ponuja, zagotovo dober razlog, da jih obiščete.

 

Splet: www.tourism-kranj.si

Nazaj na rubriko Prireditve

Najnovejše v tej rubriki

Čarobni dan v Kranjski Gori

CD_KR_12 (2).jpg
Kdaj: nedelja, 4. marec 2012

10. Čarobni dan bo 4. marca 2012 gostila Kranjska Gora, po belih strminah pa se bosta v ta namen spustila tudi Urška Hrovat in Boštjan Romih.

V Kegl City prihaja Vlado Kalember

kalember.jpg
Kdaj: petek, 2. marec 2012
Vstopnina: 5 €

Pomlad se približuje in tudi temperature v Kegl Cityju naraščajo! V začetku marca (v soboto, 03. marca 2012) prihaja Vlado Kalember!

Spust s pležuhi

plezuh.jpg
Kdaj: sobota, 25. februar 2012

Moto klub Rokovnjači vabi v soboto, 25. februarja ob 16h, v Turnše pri Dobu, na tradicionalni 8. Zimski moto tabor, katerega glavno dogajanje je paralelni spust s pležuhi. Tekmovalce čaka pravi športni dogodek z bogatimi nagradami za najboljše, gledalce pa zimsko rajanje...

Slanikova pojedina - kulinarična razstava sladkovodnih in morskih specialitet

slanikova.jpeg
Kdaj: sreda, 22. februar 2012

Med 11. in 17. uro se lahko v Grand hotelu Union udeležite tradicionalne Slanikove pojedine. Vstop je prost.

Počitniške delavnice v Muzeju pošte in telekomunikacij

delavnice.jpg
Kdaj: torek, 21. februar 2012 - petek, 24. februar 2012

Od torka, 21. 2., do petka, 24. 2. 2012, od 10. do 13. ure delavnice izdelovanja poštne kape, poštnega roga, štampiljk in barvanje pobarvank.

Počitniške Muzejanke

muzejanke.jpg
Kdaj: torek, 21. februar 2012 - petek, 24. februar 2012

Preživite zimske počitnice na POČITNIŠKIH MUZEJANKAH. Pridružite se jim med 21. in 24. februarjem, v Narodnem muzeju Slovenije – Metelkova.

Kam med zimskimi počitnicami?

varstvo7_3905_8.jpg
Kdaj: ponedeljek, 20. februar 2012 - petek, 24. februar 2012

Živalski vrt Ljubljana in Pionirski dom med zimskimi šolskimi počitnicami pripravljata pester počitniški program.

Pustovanje v Tržiču

pust_trzic.jpg
Kdaj: nedelja, 19. februar 2012

Turistično društvo Tržič in občina Tržič vabita na pustovanje na pustno nedeljo, 19. februarja, pred blagovnico Mercator v Tržiču.

Laufarija Cerkno

laufarija.jpg
Kdaj: nedelja, 19. februar 2012 - torek, 21. februar 2012

Pridite v Cerkno "de bo ripa bel debiela", vabi društvo Laufafija Cerkno!

2. smučarski festival s tekmo v pustnih maskah na Starem vrhu

karneval-2011-slike_570-px.jpg
Kdaj: nedelja, 19. februar 2012

Zima je končno pokazala svoj pravi obraz, pa jo Pust že odganja - vendarle, na smučišču, kjer je doma “zabava non-stop” zime
še ne nameravajo odgnati tako kmalu, zato prirejajo v nedeljo, 19. februarja 2012, zabavni že 2. slovenski smučarski pustni
karneval s tekmo v pustnih maskah.

© 2010 Dobro jutro, Slovenija. Vse pravice pridržane.
Izdelava: Humane tehnologije