Ročne svetilke v šoli v naravi

Na roditeljskem sestanku v šoli je bila pod točko razno razprava o poteku šole v naravi. Učiteljica nam je povedala kakšen program imajo, koliko bodo imeli prostega časa, kako bo razdeljen dan po dejavnostih. Nekaj besed je bilo o sami namestitvi in prehrani. Na koncu so sledila priporočila o oblačilih in ostalih osebnih potrebščinah.

Ročne svetilke v šoli v naravi

Kot posebne dodatke so navedli repelente, svetilke in dežne pelerine. Večina staršev je skrbno poslušala, ni bilo nobenih pripomb le nekaj dodatnih vprašanj. Po koncu sestanka se nas je nekaj staršev zbralo in šli smo še na pijačo, ter malo pokramljali o celotnem sestanku. Ugotovili smo, da nihče nima doma ročne svetilke za ponest s seboj v šolo v naravi. Torej se bomo podali v nakup po svetilke za naše otroke. Doma smo se pogovarjali o šoli v naravi. Sin se je zelo veselil in težko pričakoval dan odhoda. Nekaj dni pred odhodom sva pregledala stvari, ki jih bo odnesel s seboj. Prekontrolirala sva po seznamu, ki smo ga prejeli na sestanku. Ugotovila sva , da nama manjka še svetilka in dežni plašč. Vprašala sem ga, če greva skupaj po nakupih, pa ni bil ravno prepričan a potem se je vendarle odločil da gre. Naslednji dan sva odšla v trgovino, kjer prodajajo svetilke, da si jo kar sam izbere. Prišla do prijaznega trgovca in ga povprašala po svetilkah za v šolo v naravi. Vprašal je, kakšno svetilko potrebuje ali naglavno ali ročno.

Povedala sva, da kupujeva ročno svetilko, takšno, da je malo kvalitetnejša in ne predraga. Svetoval je, da kljub temu vzameva eno odporno proti udarcem, če pade po tleh in da je vodoodporna ter, da čim dlje sveti. Sin je vprašal, če so kakšne v barvah in trgovec nam je prinesel rdečo, modro in oranžno. Sin je izbral oranžno barvo. Odšla sva še po dežni plašč in izbral si je zopet oranžno barvo. Tako, sedaj pa imava vse in lahko se vrneva domov.